Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrulusunda desteklenen mavi yumurta üretimi oluşturulan incelemelere göre Protein ve Selenyum bakımından beyaz ve kahverengi yumurtadan çok daha varlıklı bir yapıya sahiptir. Yapılan analizlerde Protein yönünden Mavi yumurtaların beyaz ve kahverengi yumurtalara göre 1.5 kat daha yüksek değerlere sahip bulunduğu görülmüştür. Protein bakımından küçücük bir numune verecek olursak: 1 adet mavi […]


Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrulusunda desteklenen mavi yumurta üretimi oluşturulan incelemelere göre Protein ve Selenyum bakımından beyaz ve kahverengi yumurtadan çok daha varlıklı bir yapıya sahiptir.

Yapılan analizlerde Protein yönünden Mavi yumurtaların beyaz ve kahverengi yumurtalara göre 1.5 kat daha yüksek değerlere sahip bulunduğu görülmüştür.

Protein bakımından küçücük bir numune verecek olursak: 1 adet mavi yumurta ortalama olarak 14 gram proteini bedene almamızı sağlarken, 100 gram biftekten 12 gram protein alabiliyoruz.

Diğer taraftan, mavi yumurtanın A, D, E ve B vitaminleri bakımından daha varlıklı bulunduğu, bu vitaminlerin insan bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Yağ ve kolesterol seviyesi normal yumurtalara göre çok daha düşük olan mavi yumurtalarda kalp ve damar rahatsızlıklarını tetiklememiş oluyor.

Adres Istanbul / Beylikdüzü Telefon 0 530 313 76 91


Siparişlerinizi Banka havalesi veya Kapıda ödeme sistemi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.
Organik Web Paketi® BrokerBey tarafından hazırlanmıştır.